Kútik pre priateľov detí

Detské Wc dosky s integrovaným detským sedátkom – jedna pre celú rodinu!

Vyčistiť sa nie je pre veľa detí jednoduchým procesom! Mali by ste robiť všetko pre to, aby ste deti pri tomto procese podporovali a urobili im to ľahšie. K tomu patrí okrem iného aj výber správnej záchodovej Wc dosky. Rozhodnite sa preto pre model, ktorý Vaše dieťa plnohodnotne podporuje a ešte k tomu je určený pre celú rodinu od „0 rokov do 100 rokov“.

Patrí do každej domácnosti

Ten scenár možno poznáte: Dieťa chce ísť na potrebu. Je vo veku, keď skúšate aj mimo plienky. Pre čo sa rozhodnúť??? Pre nočník, alebo pre adaptér- nádstavec do záchoda... Je jedno, pre čo sa rozhodnete, vždy keď bude chcieť ísť dieťa na potrebu, bude Vám, alebo dieťaťu stáť v ceste prekážka: buď nočník na zemi, alebo Wc nádstavec na záchode. Vy veľmi dobre viete, že ide o sekundy, keď Vám dieťa v zápale hry naznačí, že chce ísť na potrebu. A veľmi dobre viete, ako to je, keď hľadáte nočník, alebo vkladáte Wc adaptér do záchoda a zároveň musíte dieťa vyzliekať. A potom ...Júj nehoda veliká.. Praktické Wc dosky „Toaletný Tréner“ spájajú význam a funkciu toaletného Wc sedátka dokopy s významom a funkciou detského nočníka a adaptéra na Wc. Wc dosky „Toaletný Tréner“ pozostávajú s kvalitného a hygienického durolastu - antibakterialneho materiálu patriaceho do skupiny termosetov. Jednorázová montáž – komfortné riešenie pre celú rodinu.

Dôležité rady pre rodičov!

Správna voľba!

Čo robiť, keď dorastie Vaše dieťa do veku, kedy by sa malo začať učiť ísť na potrebu? Načŕta sa otázka správnej voľby akou formou? Na bežnej záchodovej doske stráca dieťa držanie tela a balanc, následkom čoho je neistota a strach, čo našu výučbu na suchú plienku či spodné prádlo nie moc podporuje. Naproti tomu nočníky a rôzne nádstavce na záchodovú dosku sú nepraktické na skladovanie a po krátkom čase musíte dieťa opäť preúčať na klasickú toaletnú dosku. Praktickou pomocou sú tu Detské Wc dosky „Toaletný Tréner“ pre celú rodinu! Dosky ponúkajú dieťaťu dobrý sed pre detský zadoček, čím garantuje uvoľnenie v pravej chvíli, isto chápete, že dieťa potrebuje pri vykonávaní potreby naprostý kľud a žiadny stres. Opak môže mať pre dieťa anti-účinok, čo má za následok,že deti nechcú chodiť na Wc.

Kedy je správny čas...?

V období dva až dva a pol roka začína dieťa ovládať svoj mechúr a črievka. Dieťa si začína uvedomovať, kedy musí vykonať potrebu. Najlepšie je, keď rodičia nerobia okolo toho veľa vedy, nedajbože deti trestať, čo môže mať opačný účinok a v dieťaťu môže navstať vzdor, či nejaký blok voči potrebe ísť na záchod.

Berte jednoducho dieťa zo sebou, keď potrebujete ísť samy na potrebu, aby videlo, čo sa tam robí a chcelo Vás napodobniť. Nerobte nejaký tlak na deti, neurýchľujte to. Polovica detí sa naučí tento proces potreby do veku do troch rokov, no a keď nie, no tak to bude trošku neskôr. No a čo... Nezabudnite, že každé dieťa je iné. Jednému narastú zúbky v 5 mesiacoch a inému po dovŕšení jedného roka...

Nepodceňujte ale akt Potreby vyprázdňovania dieťaťa a podporujte ho pri výučbe ísť na záchod, je to dôležitý krok pre dieťa pri formovaní telesných potrieb a sebavedomia. Vaša pomoc dodá dieťaťu odvahu a urobí mu to ľahším pri lúčení sa s plienkami.

Trpezlivosť namiesto nátlaku

Prí výučbe dieťaťa ísť na potrebu rodičia nemajú nič unáhľovať. Počkajte si! Často sa to samo signalizuje, kedy nastáva ten správny čas! Tu sú tie prvé signály:

  • Dieťa sa utiahne, keď to robí do plienky.
  • Dieťa sa už nerado necháva prebaľovať.
  • Dieťa hlási, keď má plné plienky.
  • Dieťa sprevádza rodičov, alebo súrodencov na toaletu

V tomto časovom období môžete dieťaťu zľahka stále, ale bez tlaku ponúkať alternatívu k urobeniu potreby do plienky. Buď nočník, alebo na Wc (s detskou doskou!) Dieťa nevykoná potrebu? Nič sa nedeje. Deti by mali byť hrdé na svoj „výtvor“, nehnusí sa im to a treba ich po tom pochváliť a nie ohŕňať nosom.

Predpoklady na vyčistenie sa dieťaťa

  • Dieťa by malo rozpoznať na tlaku v brušku, či mechúri, že musí vykonať potrebu
  • Dieťa by molo vedieť používať svoje svalstvo mechúra a bruška ( úplnú kontrolu nadobúdajú deti najskôr po dovŕšení troch rokov
  • Dieťa by malo poznať súvislosť medzi pojmami musieť ísť cikať a vyprázdnením mechúra

Kedy prichádza úspech

Rodičia by nemali očakávať, že sa dieča zo dňa na deň naučí proces vyprázdňovania. Pripravte sa na vývinový proces, ktorý trvá asi dva roky, počas ktorých sa stane veľa“nehôd“ a dieťa spravý aj krok späť a rodičia musia začať „od znova“ vo výchovnom procese vykonávania potreby.

Štúdie ukazujú, že prísne nočnikové tréningy tento proces predlžujú. Nenechajte sa navábyť na stávku medzi rodičmi, že čie dieťa sa naučí rýchlejšie vykonávať potrebu vyprázdňovania sa. Aj menší nepriamy tlak spôsobuje u detí pozastavenie prirodzeného vývinu.

Vytlačiť